Hlavní obsah

Kubová s Apostalon finále nové ligy ISL nepoplavou

18. 11. 2019 14:13

České plavkyně Simona Kubová a Anika Apostalon se s americkým týmem DC Trident neprobojovaly do finále nové soutěže International Swimming League (ISL). Na víkendovém mítinku v College Parku v Marylandu usiloval Trident s jinými třemi americkými celky o dvě postupová místa, ale skončil třetí.

Foto: ČSPS/Ivo Stejskal

Znakařka Simona Kubová v rozplavbě závodu na 200 m na MS v korejském Kwangdžu. Foto: ČSPS/Ivo Stejskal

Článek

Postup do finále proti dvěma evropským celkům si zajistili zástupci Cali Condors a LA Current. Utkají se před Vánoci 20. a 21. prosince v Las Vegas.

Znakařka Kubová se o víkendu představila čtyřikrát. Na 200 metrů byla osmá (2:05,35), na padesátce šestá (26,85), v neděli pak pátá na stovce (57,68) a zúčastnila se štafety. Kraulařka Apostalonová obsadila 8. místo na padesátce (24,65) a plavala dvě štafety.

Foto: ČSPS/Ivo Stejskal

Znakařka Simona Kubová na startu rozplavby závodu na 200 m na MS v korejském Kwangdžu.Foto: ČSPS/Ivo Stejskal

"Vegas bohužel nevyjde. Ale neměnila bych, byla to úžasná zkušenost, která už se nemusí nikdy opakovat. Ta atmosféra je nepopsatelná," uvedla Kubová pro iSport.cz. V barvách amerického týmu absolvovala také závody v Indianapolisu a Neapoli.

"Jsem strašně šťastná, že jsem tady mohla být. I v tomto týmu DC Trident, i když neměl třeba nejzvučnější jména jako ostatní. Byl to skvělý kolektiv, který se navzájem podporoval. Jsem ráda, že jsem mohla nakouknout, jak to chodí v americkém týmu," dodala Kubová. Nyní ji čeká příprava na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Glasgow.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?