Rubriky:

Vodní sporty

Franta ozdobil mistrovství v krátkém bazénu znakařským rekordem

15. prosince 2019 20:35 - Plzeň

Tomáš Franta překonal na mistrovství republiky v krátkém bazénu v Plzni vlastní český rekord na 50 metrů znak. Časem 23,70 ho chomutovský plavec vylepšil o desetinu sekundy. Předchozí rekord Franta zaplaval před týdnem na mistrovství Evropy v Glasgow, kde díky němu postoupil do semifinále.

 

Martin ČSPS/Vaňo, ČTK

Další rekord přidala na závěr šampionátu smíšená štafeta Slávie VŠ Plzeň ve složení Kristýna Štemberová, Veronika Tondrová, Martin Šimáček, Jan Šefl, která v závodě na 4x50 metrů volný způsob zaplavala čas 1:35,65. Svůj tři roky starý výkon vylepšili plzeňští kraulaři přesně o sekundu.

Nejúspěšnějším plavcem šampionátu byl právě domácí Šefl, který vybojoval šest mistrovských titulů a jednu stříbrnou medaili. Plzeňský plavec ovládl závody na 50 metrů kraul a motýlek, 100 metrů kraul a motýlek a byl členem dvou zlatých štafet. Úspěšný byl i rekordman Franta, který vedle všech tří znakařských tratí vybojoval zlato také na polohové stovce a přidal bronzovou medaili na 50 metrů volný způsob.

Katastrofa, mračila se Seemanová po čtyřstovce. Franta přidal další osobák

Neoficiální rekord se podařilo zaplavat také znakařce Simoně Kubové, která na prvním úseku smíšené polohové štafety dosáhla času 26,22, jenž je o čtyři setiny lepší než její stávající rekord. V individuálním závodě zvítězila v čase 26,44 a celkem získala čtyři tituly. Ještě o jedno zlato více si z Plzně odvezla Barbora Seemanová.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.