Rubriky:

Vodní sporty

Plavecká hvězda Ikeeová po deseti měsících opustila nemocnici

17. prosince 2019 17:36 - Tokio

Po deseti měsících opustila japonská plavecká hvězda Rikako Ikeeová nemocnici, v níž se léčila s leukémií. Pomalu chce znovu nabrat sílu, začít s lehkým tréninkem na suchu a vydat se za svým cílem, kterým je úspěch na příští olympiádě v Paříži.

 

Athit Perawongmetha, Reuters

Devatenáctiletá Ikeeová, osminásobná medailistka z loňských Asijských her, měla být jednou z hlavních tváří her v Tokiu. V únoru po návratu ze soustředění v Austrálii ale lékaři zjistili, že trpí rakovinou krevních buněk. Podstoupila proto chemoterapii.

"Bylo to dlouhé a kruté období. Chci ale pomalu začít pracovat na tom, abych byla konkurenceschopná a úspěšná v Paříži 2024," uvedla na sociálních sítích specialistka na kraul a motýlek.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.