Rubriky:

Vodní sporty

Sjöströmová a Energy Standard ovládly premiérovou plaveckou ligu

22. prosince 2019 20:16 - Las Vegas

Premiérový ročník plavecké ligy ISL ovládly evropský tým Energy Standard a jeho členka švédská hvězda Sarah Sjöströmová. Specialistka na sprinterské kraulařské a motýlkářské tratě si z finále v Las Vegas odvezla cenu pro nejužitečnějšího závodníka sezony spojenou s prémií 50 000 dolarů. Nejužitečnějším plavcem dvoudenního finále se stal Američan Caeleb Dressel, jenž v pátek vylepšil světový rekord v krátkém bazénu na 50 metrů volný způsob (20,24).

 

John Locher, ČTK/AP

Tým Energy Standard nasbíral 453,5 bodu, druzí skončili plavci z London Roar (444) před Cali Condors a LA Current. V hodnocení jednotlivců Sjöströmová předčila Dressela o tři a půl bodu. "Porazila mě holka, ale to je v pořádku. Takhle se to často děje i v tréninku," řekl s úsměvem Dressel, dvojnásobný olympijský vítěz reprezentující stříbrný celek Cali Condors.

V seriálu startovaly také české reprezentantky Simona Kubová a Anika Apostalonová, jejich tým DC Trident ale na finálový mítink nepostoupil.

Franta ozdobil mistrovství v krátkém bazénu znakařským rekordem

Soutěže se účastnily čtyři evropské a čtyři americké týmy, vítězná sestava si rozdělila 100 tisíc dolarů. Vedení ISL oznámilo, že od příští sezony se liga rozšíří na deset účastníků s novou dvojicí Tokio a Toronto.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.