Rubriky:

Vodní sporty

Pětinásobný olympijský vítěz Hall končí s plaváním

17. listopadu 2008 10:05 - ATLANTA

Americký plavec Gary Hall Jr., pětinásobný olympijský vítěz, ukončil ve 34 letech závodní kariéru. Specialista na sprinterské tratě letos v Pekingu chyběl poté, co neuspěl v národní kvalifikaci. Na předchozích třech olympiádách získal celkem deset cenných kovů. Individuální zlaté medaile vybojoval v Sydney a Aténách v závodech na 50 metrů volný způsob.

"Už mi dělají více radosti mé děti než plavání," prohlásil Hall podle agentury AP. V roce 1999 u něj lékaři odhalili cukrovku a od té doby se snaží prostřednictvím nadace pomáhat lidem s touto nemocí. Této práci se chce nyní naplno věnovat.

"Myslím, že tady budu užitečnější než v bazénu," řekl rodák ze Cincinnati, jehož otec rovněž plaval na třech olympijských hrách a získal tři medaile.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.