Rubriky:

Vodní sporty

MOV přijal Phelpsovu omluvu za marihuanu

2. února 2009 14:45 - ATÉNY

Mezinárodnímu olympijskému výboru stačí omluva, s níž přišel slavný americký plavec Michael Phelps poté, co byl vyfotografován při kouření marihuany. Čtrnáctinásobný olympijský vítěz užíval drogu na listopadovém studentském večírku na Univerzitě Jižní Karolíny.

"Michael Phelps je vynikající olympijský šampión. Za své nevhodné chování se omluvil. Nemáme žádný důvod zpochybňovat jeho upřímnost a odhodlání chovat se dál jako vzor," uvedla v pondělí mluvčí MOV Emmanuelle Moreauová podle agentury Reuters.

Fotografie v neděli zveřejnil britský bulvární list News of the World. Třiadvacetiletý Američan jejich autentičnost potvrdil a omluvil se.

"Dopustil jsem se chování, které je politováníhodné, prokázal jsem špatný odhad. Je mi 23 let a navzdory svým úspěchům v bazénu jsem se choval nevhodně, ne tak, jak ode mě lidé očekávají. Za to se omlouvám. Slibuju svým fanouškům a veřejnosti, že se to už nebude opakovat," uvedl držitel rekordních osmi zlatých medailí z Pekingu.

I když je marihuana na seznamu zakázaných látek, nemusí se Phelps obávat disciplinárního trestu. Distanc by mu hrozil jen v případě, že by byl pozitivně testován při závodech.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.