Živě

Veslaři Dukly pravděpodobně nepojedou hlavní závod Primátorek, po 40 letech může skončit jejich vítězná série

15. září 2020 20:28 - Praha
(Aktualizováno: 15. září 2020 21:49)

Elitní veslaři pražské Dukly nebudou z preventivních důvodů startovat na Primátorkách, tím pádem by po 40 letech měla skončit jejich vítězná série ve slavném závodě osmiveslic. Vedení Českého veslařského svazu se dohodlo s představiteli Dukly, že nebudou s ohledem na říjnové mistrovství Evropy v Poznani riskovat možnou nákazu koronavirem. Dukla nicméně stále hledá způsob, jak alespoň jednu posádku sestavit.

 

Raul

Možné problémy s víkendovým startem naznačil již dnes odpoledne Jakub Podrazil, který měl být členem elitní posádky Dukly. Pět z jeho plánovaných parťáků se totiž v minulých dnech dostalo v loděnici do kontaktu s osobou, která byla pozitivně testovaná na nemoc covid-19. Večer již bylo jasno, že reprezentanti budou na startu ve velkých posádkách chybět. Mohou startovat jen na skifu, což například plánuje Ondřej Synek.

"Předsednictvo svazu se domluvilo, že reprezentanti budou startovat jen na skifech, kde nehrozí nákaza. Tam to lze ohlídat. Na osmách, speciálně univerzitních, jedou reprezentanti s lidmi z univerzit. Už nyní je jeden kluk z reprezentace do 23 let pozitivní na Dukle a další dva jsou mimo. U áčka jsme se dohodli, že s preventivních důvodů nepojedou vůbec," řekl ČTK reprezentační trenér Jakub Makovička. Do univerzitních osmiveslic tak například neusednou ani Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová.

Kdepak důchod, česká legenda už zase závodí. Našla nové zpestření

Dukla, která má na Primátorkách usilovat o 41. výhru v řadě, ale hledá způsob, jak se na závodě představit. "Dávám tomu ale jen pár procent. Dukla je výstavní skříní českého veslování a nezaslouží si, aby nejprestižnější český veslařský závod nejela v plné síle," uvedl Václav Maleček, vedoucí trenér Armádního sportovního oddílu veslování Dukly Praha.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.