Rubriky:

Vodní sporty

CAS potvrdil roční trest za doping pro plavkyni Hardyovou

21. května 2010 18:25 - LAUSANNE

Elitní americká plavkyně Jessica Hardyová už nebude muset pykat za pozitivní dopingový test, který měla v roce 2008 a dostala za něj roční zákaz startu. Sportovní arbitráž CAS dnes oznámila, že zamítla odvolání Světové antidopingové agentury WADA, jež požadovala pro plavkyni dvouletý distanc.

Prsařka Hardyová měla na americkém šampionátu před dvěma lety pozitivní test na clenbuterol, a přišla tak o účast na olympijských hrách v Pekingu. Místo obvyklého dvouletého trestu však dostala jen poloviční, neboť se jí podařilo dokázat, že zakázaná látka pocházela z doplňku stravy, jejíž výrobce plavkyni výslovně ujistil o jeho nezávadnosti. Oprávněnost zkrácení trestu z americké strany uznal i CAS.

Nyní třiadvacetiletá Hardyová se loni vrátila k plavání a vytvořila několik světových rekordů. Mezinárodní olympijský výbor ještě musí rozhodnout, zda v jejím případě uplatní pravidlo, které zakazuje start na olympijských hrách sportovcům, kteří si odpykali minimálně šestiměsíční trest za doping.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.