Rubriky:

Vodní sporty

Australští plavci nemohou do Melbourne, budou závodit na dálku

14. října 2020 11:26 - Sydney

Australská federace zrušila kvůli koronaviru národní mistrovství v krátkém bazénu, které se mělo uskutečnit od 22. do 24. října v Melbourne. Náhradní akcí bude soutěž na dálku, která se bude konat od 27. do 29. listopadu souběžně v Sydney, Melbourne, Brisbane, Perthu a Hobartu. Jednotlivé závody se budou konat pokud možno najednou a výsledky se budou scházet v centrálním systému pro určení celkového pořadí napříč destinacemi. Vítězové ale nezískají národní tituly.

 

David W Cerny, Reuters

V Melbourne je stále uzávěra s omezením pohybu, ačkoliv denní přírůstky případů koronaviru v minulých týdnech klesly na jednotky, maximálně nízké desítky. V Austrálii je navíc omezeno cestování mezi jednotlivými státy, takže by všichni závodníci nemohli na šampionát dorazit.

"Máme pocit, že není fér pořádat mistrovství Austrálie, pokud by na něm nemohli závodit všichni plavci," uvedl Alex Baumann z australského plaveckého svazu.

Plavecký šampion Seto má za milostnou aféru trest do konce roku

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.