Plavkyně Baumrtová je ve finále MS na 200 m znak

DUBAJ

Česká plavkyně Simona Baumrtová postoupila na mistrovství světa v krátkém bazénu v Dubaji mezi osm nejlepších v závodu na 200 metrů znak. V rozplavbách dosáhla sedmého času 2:06,13 minuty a postarala se o druhé české individuální finále na šampionátu. Dalších pět českých plavců v pátek v boji o postup neuspělo.

Plavkyně Simona Baumrtová.

Baumrtová potvrdila roli největší české naděje na šampionátu. Na nedávném mistrovství Evropy v "pětadvacítce" v Eindhovenu vybojovala bronzovou medaili v závodu na 50 metrů a ve finále proměnila všechny tři své starty.

V Dubaji byla zatím ve finále Barbora Závadová, jež skončila sedmá v polohovém závodu na 400 m, stejnou pozici vybojovali ve čtvrtek také muži ve štafetě na 4x200 metrů volný způsob v českém rekordu 7:04,42.

Nejblíže postupu do semifinále měla v rozplavbách osmnáctá prsařka Petra Chocová, na stometrové trati jí k tomu chyběly čtyři desetiny. Michal Rubáček, Květoslav Svoboda, Závadová a Tomáš Fučík skočili ve třetí desítce.