Rubriky:

Vodní sporty

Plavkyně Baumrtová je ve finále MS na 200 m znak

17. prosince 2010 10:18 - DUBAJ

Česká plavkyně Simona Baumrtová postoupila na mistrovství světa v krátkém bazénu v Dubaji mezi osm nejlepších v závodu na 200 metrů znak. V rozplavbách dosáhla sedmého času 2:06,13 minuty a postarala se o druhé české individuální finále na šampionátu. Dalších pět českých plavců v pátek v boji o postup neuspělo.

 

archiv Simony Baumrtové

Baumrtová potvrdila roli největší české naděje na šampionátu. Na nedávném mistrovství Evropy v "pětadvacítce" v Eindhovenu vybojovala bronzovou medaili v závodu na 50 metrů a ve finále proměnila všechny tři své starty.

V Dubaji byla zatím ve finále Barbora Závadová, jež skončila sedmá v polohovém závodu na 400 m, stejnou pozici vybojovali ve čtvrtek také muži ve štafetě na 4x200 metrů volný způsob v českém rekordu 7:04,42.

Nejblíže postupu do semifinále měla v rozplavbách osmnáctá prsařka Petra Chocová, na stometrové trati jí k tomu chyběly čtyři desetiny. Michal Rubáček, Květoslav Svoboda, Závadová a Tomáš Fučík skočili ve třetí desítce.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.