Rubriky:

Vodní sporty

Zemřel legendární australský plavecký kouč Talbot, vedl i Thorpea

4. listopadu 2020 08:25 - Sydney

Smutná zpráva pro celý sportovní svět. Zemřel legendární trenér australských plavců Don Talbot. Bylo mu 87 let. Strůjce zlaté éry australského plavání na přelomu tisíciletí zesnul 3. listopadu ve spánku, informovala národní Síň slávy.

 

Instagram Iana Thorpea

Osobitý kouč vedl australské reprezentanty v 90. letech minulého a v prvním desetiletí nového tisíciletí. Na olympijských hrách v Sydney v roce 2000 jeho svěřenci získali 18 medailí, což byl nejlepší výsledek po bezmála třiceti letech. Talbot stál i za úspěchy Iana Thorpea, který v Sydney a o čtyři roky později v Aténách získal pět zlatých, tři stříbrné a jednu bronzovou olympijskou medaili.

"Vděčíme Donovi za spoustu věcí. Jeho odkaz jednoho z nejúspěšnějších australských plaveckých trenérů a jeho inspirace přetrvají," uvedl bývalý prezident australského svazu John Bertrand.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

Don Talbot helped to professionalise swimming in Australia and his influence on the sport is still seen today. May I commend him on his contribution. RIP Don.

Příspěvek sdílený Ian Thorpe (@ian.thorpe),Lis 3, 2020 v 10:58 PST

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.