Rubriky:

Vodní sporty

Bývalý plavec Thorpe podle agenta znovu trénuje a možná se vrátí

10. ledna 2011 17:39 - SYDNEY

Pětinásobný olympijský vítěz v plavání Ian Thorpe by se podle svého agenta mohl vrátit k závodům. Osmadvacetiletý Australan překvapivě ukončil kariéru v listopadu 2006, nyní však začal trénovat.

 

archiv

Podle agentury Reuters začal Thorpe znovu trénovat v bazénu kvůli rehabilitaci zraněného ramene. Jeho agent David Flaskas řekl australskému listu Sun Herald, že není vyloučen návrat jedenáctinásobného mistra světa k závodění.

"Myslím, že na to pořád má, ale taky ví, co to obnáší závodit na té úrovni, na které byl," uvedl Flaskas. Míní, že by se Thorpe mohl pokusit probojovat na olympijské hry v Londýně. "Nepochybuji o tom, že o Londýně přemýšlí," řekl agent.

Aby mohl Thorpe znovu závodit, musí být devět měsíců před prvním startem znovu zařazen do systému antidopingových kontrol. Podle Flaskase o to plavec zatím nepožádal.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.