Rubriky:

Vodní sporty

Plavec Lochte nedal Phelpsovi šanci, ten musel dokonce dvakrát do finále B

17. ledna 2011 13:22 - AISTIN

Ryan Lochte potvrdil pozici nejlepšího světového plavce současnosti na víkendovém mítinku v americkém Austinu, kde porazil i hvězdného Michaela Phelpse. Čtrnáctinásobný olympijský vítěz se dokonce ve dvou závodech musel spokojit s finále B.

 

Michael Thomas, ČTK/AP

Lochte na závěr mítinku vyhrál polohový závod na 200 metrů, v němž byl Phelps až třetí ještě za Erikem Shanteauem. "Je to dobrý základní kámen, dobrá příprava na to, co přijde. Příjemný start nového roku," pochvaloval si Lochte, jenž ovládl prosincové mistrovství světa v krátkém bazénu v Dubaji, z něhož si odvezl šest zlatých medailí.

Phelpsovi se oproti tomu nedařilo. Nejúspěšnější olympionik všech dob až do tohoto mítinku nikdy neplaval ve finále B, v Austinu se mu to však stalo hned dvakrát, na kraulařské dvoustovce i stovce.

Michael Phelps nemá na americkém mistrovství konkurenci.Michael Phelps má následovníka.foto: ČTK/AP/Mark J. Terrill

"Jsem zklamaný. Zjevně potřebuju víc trénovat. Všichni jsme v situaci, že se snažíme dostihnout Lochteho. Úroveň, na které se nyní pohybuje, je extrémně vysoká. Každopádně mi to dodá motivaci do budoucna," uvedl pětadvacetiletý Phelps.

Vrcholem letošní předolympijské sezony bude červencové mistrovství světa v Šanghaji.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.