Živě

Znakařka Kubová na ISL opět zrychlila a dohmátla třetí

9. listopadu 2020 19:51 - Budapešť

Simona Kubová v plavecké lize ISL v Budapešti vybojovala třetí místo na znakařské padesátce a při třetím startu na této trati se opět zlepšila. Časem 26,46 sekundy se na dvě desetiny přiblížila ke svému sedm let starému národnímu rekordu. Před českou závodnicí dohmátly jen japonská týmová kolegyně Nacumi Sakaiová (26,24) a Francouzka Mélanie Heniqueová (26,42).

 

ČSPS/Martin Vaňo

"Oproti všem závodům jsme dnes poprvé startovali ráno a nějak jsem se do toho nemohla dostat, i na rozplavání se mi neplavalo dobře. O to více si cením skvělého zlepšení, už jsem jen kousek za svým českým rekordem," uvedla Kubová v tiskové zprávě. Svému týmu pomohla také k pátému místu v kraulařské štafetě a k šestému v polohové. Sestavě Tokio Frog Kings patří v polovině jejího závěrečného utkání v základní části druhá příčka.

Druhá česká reprezentantka Anika Apostalonová při premiéře v individuálním závodě dohmátla sedmá na kraulařské padesátce v čase 24,75 a nebodovala. S kraulařskou štafetou byla šestá, její Toronto Titans zatím uzavírají pořadí.

Znakařka Kubová doplavala v ISL čtvrtá na stometrové trati

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.