Rubriky:

Vodní sporty

Legendárního plavce Thorpa připraví na olympiádu bývalý trenér Popova

16. března 2011 10:30 - MELBOURNE

Jeden z nejlepších plavců všech dob Ian Thorpe se pokusí vrátit na výsluní pod vedením kouče Gennadije Tureckého. Ruský rodák s australským občanstvím v minulosti připravoval hvězdného Alexandra Popova a jiného Australana Michaela Klima. Nyní se dohodl na spolupráci s pětinásobným olympijským šampiónem Thorpem, který ohlásil návrat do bazénu před šesti týdny.

 

ČTK/AP

Tureckij momentálně pracuje jako šéftrenér švýcarského plavání, proto bude Thorpa po většinu roku připravovat na londýnskou olympiádu ve švýcarském městě Tenero. "Už se na spolupráci moc těším. Vím, že když trénoval Popova a Klima, dokázal skvěle vnímat jejich individuální potřeby a fyziologii těla," prohlásil osmadvacetiletý Thorpe.

Než ukončil kariéru v roce 2006, získal také 11 titulů mistra světa. Jeho dominantními tratěmi byly 400 a 200 metrů volný způsob, nyní se chce soustředit na stovku, dvoustovku a štafety. Přípravné kempy absolvuje také v Abú Zabí a rodné Austrálii. Podle pravidel může po svém zařazení do antidopingového programu začít závodit až v listopadu.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.