Na ME v rychlostní kanoistice postoupilo do finále šest lodí

Na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice v Bělehradu se dnes kvalifikovalo šest českých lodí do finále. Přímý postup z rozjížděk na 1000 metrů slavil deblkajak Pavel Davídek, Lukáš Trefil, jenž ve své jízdě prohrál jen o devět setin s maďarskou posádkou Kokeny, Dombi. Ze třetích míst postoupily deblkanoe Jaroslav Radoň, Filip Dvořák a čtyřkajak Ondřej Horský, Jan Souček, Daniel Havel, Jan Štěrba.

Deblkajakáři Pavel Davídek a Lukáš Trefil (vpravo) postoupili přímo z rozjížďky do finále závodu na 1000 metrů

V odpoledním semifinále na kilometrové trati uspěl kanoista Lukáš Koranda, jenž obsadil druhou postupovou pozici. Druhý byl v semifinále pětistovky také ženský čtyřkajak Anna Adamová, Jana Šebestová, Jana Blahová, Lucie Matoušková, své semifinále v menší konkurenci vyhráli Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem na C2.

V sobotu se bude bojovat o medaile na kilometrové trati a rozběhnou se závody na sprinterské dvoustovce, neděle je vyhrazena finále na 500, 200 i 5000 metrů.