Živě

Na ME v rychlostní kanoistice postoupilo do finále šest lodí

17. června 2011 19:27 - BĚLEHRAD

Na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice v Bělehradu se dnes kvalifikovalo šest českých lodí do finále. Přímý postup z rozjížděk na 1000 metrů slavil deblkajak Pavel Davídek, Lukáš Trefil, jenž ve své jízdě prohrál jen o devět setin s maďarskou posádkou Kokeny, Dombi. Ze třetích míst postoupily deblkanoe Jaroslav Radoň, Filip Dvořák a čtyřkajak Ondřej Horský, Jan Souček, Daniel Havel, Jan Štěrba.

 

ČTK

V odpoledním semifinále na kilometrové trati uspěl kanoista Lukáš Koranda, jenž obsadil druhou postupovou pozici. Druhý byl v semifinále pětistovky také ženský čtyřkajak Anna Adamová, Jana Šebestová, Jana Blahová, Lucie Matoušková, své semifinále v menší konkurenci vyhráli Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem na C2.

V sobotu se bude bojovat o medaile na kilometrové trati a rozběhnou se závody na sprinterské dvoustovce, neděle je vyhrazena finále na 500, 200 i 5000 metrů.

 

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.