Rubriky:

Vodní sporty

Projímadla a stud před zrcadlem. Půvabná olympijská šampionka se svěřila se svým trápením

6. ledna 2021 12:27 - Adelaide/Praha

Je půvabná a mimořádně úspěšná, ale v jejím případě platí, že nic není tak bezchybné a ideální, jak se na první pohled může zdát. Dvojnásobná olympijská šampionka a pětinásobná mistryně světa v plavání Emily Seebohmová se svěřila s poměrně závažnými problémy.

 

Instagram Emily Seebohmové

Osmadvacetiletá Australanka má ve sbírce zlato z OH v Pekingu a v Londýně. Z Ria si přivezla stříbro a svoji vlast chce reprezentovat i na nadcházející olympiádě v Tokiu.

Jenže, jak sama přiznala, přípravu jí komplikuje porucha příjmu potravy.

„Poslední dva roky trpím poruchou příjmu potravy. Přejídám se, očišťuji se a beru projímadla. Počítám kalorie, vynechávám jídla a pořád se vážím. Svoje tělo soudím pokaždé, když jsem před zrcadlem. Bylo mi řečeno, že jedinou možností, jak můžu ještě zrychlit, je, že snížím hmotnost. A já tomu uvěřila," rozepsala se o svých problémech na Instagramu rodačka z Adelaide.

Doufá, že v novém roce se svými potížemi zatočí. Přeje si, aby byla v boji s nimi statečnější.„Abych dala svému tělu lásku, kterou si zaslouží a abych byla ke všem upřímná, včetně sebe. O nic nežádám, jen doufám, že mohu pomoci někomu, kdo zažívá něco podobného," pokračovala.

Dodala také, že si na ruku nechala na konci minulého roku vytetovat motýla, který je symbolem nadace pomáhající lidem s poruchami příjmu potravy.

roj, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.