Drama na moři. Posádka předvedla riskantní manévr, závodní jachta se málem potopila

19. ledna 2021 22:31 - Auckland/Praha

Riskantní manévr nedopadl dobře. Nedělní etapa podniku America’s Cup challenger series na Novém Zélandu skončila pohromou pro posádku plavidla American Magic. Jachtařský tým nezvládl obrat u města Auckland a loď převrátil na bok. Na to, jak k celé situaci došlo, se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

Incident se naštěstí obešel bez zranění. S jachtou Patriot v hodnotě přibližně 8 milionů dolarů (asi 173 milionů korun) to ale vůbec nevypadalo dobře a brzy po karambolu šla ke dnu. Jen díky včasnému zásahu policistů, hasičů a doprovodného týmu se nakonec podařilo plavidlo zachránit a americký tým udržet v regatě.

Posádka bude mít teď čtyři dny na to, aby jachtu opravila a stihla se vrátit do závodu, který má dalšími etapami pokračovat v pátek.

pb, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: