Česká plavecká hvězda má formu. Ve Stockholmu bere vítězství. Limity mají Luňák i Franta

Barbora Seemanová a Tomáš Franta ve stockholmském bazénu na mítinku Swim Open vybojovali druhá vítězství. Seemanová dominovala na kraulové čtyřstovce, Franta vyhrál závod na 100 metrů znak. Na nejvyšší stupeň se v sobotu dostal i Sebastian Luňák na motýlkářské dvoustovce, stejně jako Franta splnil A limit pro mistrovství Evropy v Budapešti a navíc v osobním rekordu 1:57,77.

Barbora Seemanová má ve Stockholmu důvod ke spokojenosti.

Seemanová navázala na čtvrteční triumf na kraulové dvoustovce, dvojnásobnou trať ovládla jasně v čase 4:09,87. Za jednadvacetiletou českou plavkyní skončila druhá Julia Hasslerová z Lichtenštejnska (4:10,77).

"Za čas jsem moc ráda, protože jsem opravdu nedoufala, že bych plavala pod 4:10, čekala jsem kolem 4:11 až 4:12. Je to necelou sekundu za osobákem i českým rekordem, což mě mile překvapilo," uvedla Seemanová v tiskové zprávě svazu. Formu potvrdila i na sprinterské padesátce. K pátému místu jí pomohl čas 25,19, což je jen 13 setin za jejím českým rekordem.

Franta v pátek vyhrál znakařskou padesátku a o den později dvojnásobnou trať. Finále zaplaval za 54,47. Jan Čejka byl pátý za 55,87. Na dvoustovce motýlek při Luňákově triumfu skončili Pavel Janeček pátý (2:01,46), Ondřej Gemov šestý (2:02,21) a David Koutný sedmý (2:05,12).

Na stupně vítězů se dostala i Kristýna Horská díky třetímu místu na 200 metrů prsa výkonem 2:27,81. O deset minut později v polohovce na 200 metrů Horská skončila sedmá (2:19,58), závod vyhrála hvězdná Katinka Hosszúová z Maďarska.

Poslední český finalista sobotního programu Jakub Lahoda byl pátý v polohovém závodě na 400 metrů (4:35,08).