Tři české posádky jsou na veslařském SP bez boje ve finále

4. června 2021 15:45 - Sabaudia

Tři ze šesti českých posádek, které startují na třetím závodě Světového poháru ve veslování v italské Sabaudii, mají díky malému počtu přihlášených jistý start v nedělních finálových bojích. Naopak ze hry o medaile je již skifař lehkých vah Jonáš Friedrich, který obsadil v rozjížďce i opravné jízdě páté místo a čeká jej start ve finále B.

 

ASC Dukla/Ivana Roháčková

V sobotu čekají opravné jízdy dvojku bez kormidelníka Adam Kapa, Dmytro Baranivsky i párovou čtyřku žen Simona Pašková, Zuzana Štěpánková, Michala Pospíšilová, Valentýna Solařová. Obě posádky byly v rozjížďce páté.

Finálový start mají jistý dvojka bez kormidelnice Pavlína Flamíková, Anna Šantrůčková, dvojskif lehkých vah Veronika Činková, Kristýna Neuhortová a párová čtyřka Filip Zima, Dalibor Neděla, Tomáš Šišma, Daniel Nosek. Všichni dnes v Itálii absolvovali zkušební závod, Flamínková s Šantrůčkovou byly páté, zbývající dvě české lodě šesté.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.