Živě

Plavecká hvězda Lochte na pátou olympiádu nepojede

19. června 2021 16:08 - Omaha

Hvězdný americký plavec Ryan Lochte se na pátých olympijských hrách nepředstaví. V národní kvalifikaci v Omaze skončil šestatřicetiletý světový rekordman ve své parádní disciplíně polohovém závodu na 200 metrů sedmý.

 

Rob Schumacher, Reuters

"Asi to byl můj poslední velký závod, ale cesta ještě není u konce," uvedl majitel dvanácti olympijských medailí včetně šesti zlatých. U plavání chce zůstat. "Mám ještě velké plány, ať už to bude v bazénu, nebo mimo něj," řekl Lochte po závodě, který dokončil v čase 1:59,67. Jeho světový rekord z roku 2011 má hodnotu 1:54,00. Závod vyhrál dvaadvacetiletý Michael Andrew za 1:55,44.

Lochte toužil po další olympijské účasti i proto, aby si mohl napravit reputaci po skandálu z her v Riu de Janeiro, kde v opilosti s dalšími plavci poničili benzinovou stanici a zprvu tvrdili, že byli přepadeni. "Chtěl jsem všem ukázat, že jsem se změnil. Opravdu rád bych na olympiádu jel," řekl osmnáctinásobný mistr světa v dlouhém bazénu.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.