Kanoista Slanina vyhrál na úvodním SP sjezdařů závod ve sprintu

2. července 2021 20:06 - Banja Luka

Kanoista Vladimír Slanina vyhrál na úvodním Světovém poháru ve sjezdu na divoké vodě v Banja Luce závod ve sprintu. Kajakářka Zuzana Dziadková skončila při premiéře v reprezentaci druhá.

 

Ivana Roháčková

Slanina vyhrál už kvalifikaci a ve finále předčil o 61 setin Francouze Quentina Dazeura. "Mám tu vodu tady prostě rád," uvedl v tiskové zprávě svazu Slanina, který na řece Vrbas vybojoval v minulosti řadu medailových umístění včetně bronzu na MS 2016. "Vítězství po tak dlouhé době potěší," dodal v narážce na to, že sjezdaři v loňském roce přišli kvůli koronaviru o všechny mezinárodní závody.

Dziadková nestačila jen na Slovinku Anu Steblajovou. Těsně pod stupni vítězů se po předchozím vítězství v kvalifikaci umístila kanoistka Marie Němcová, nejlepším českým kajakářem byl na šestém místě nováček v týmu Vojtěch Matějíček a mezi deblkanoisty Marek Rygel a Petr Veselý obsadili páté místo.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.