Češi získali na ME ve sjezdu na divoké vodě čtyři medaile v hlídkách

12. srpna 2021 15:46 - Saber

Češi dnes získali na mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě čtyři medaile v závodech hlídek. Kajakářky a deblkanoisté skončili druzí, kanoisté a kajakáři vybojovali bronz. Po třech středečních cenných kovech v dlouhém sjezdu má česká výprava celkem sedm medailí.

 

Ivana Roháčková

Na zlato kanoisty Ondřeje Rolence ale zatím nikdo nenavázal. Rolenc dnes získal bronz společně s Karlem Rašnerem a Matějem Vaňkem. České trio předčily hlídky Německa a Francie. S Danielem Suchánkem přispěl Rolenc ke stříbru v závodě hlídek deblkanoí, v němž Češi zaostali jen o půl sekundy za vítěznými Francouzi.

Necelou sekundu od titulu byly ve více než dvacetiminutovém závodě kajakářky Barbora Dimovová, Barbora Bayerová a Klára Vaňková. Také je předčily Francouzky. Mezi kajakáři skončili Adam Satke, Karel Slepica a Vojtěch Matějíček za Němci a Francouzi.

Paráda! Češi kralují divoké vodě, kanoista je mistrem Evropy

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.