Dimovová a Rolenc získali na ME ve sjezdu na divoké vodě stříbro ve sprintu

14. srpna 2021 16:12 - Saber

Čeští vodáci získali na mistrovství Evropy ve sjezdu tři individuální medaile ve sprintu. Pro stříbro si ve Španělsku dojeli kajakářka Barbora Dimovová a kanoista Ondřej Rolenc, bronz za ním přidal věkem ještě junior Matěj Vaněk. Další čtyři medaile, tři stříbrné a jednu bronzovou, vybojovaly české posádky v závěrečných závodech hlídek.

 

Ivana Roháčková

Rolenc druhým místem v C1 zkompletoval medailovou sbírku z letošního šampionátu. "Finálová jízda mi vyšla. V cíli jsem lehce zaváhal a možná jsem tam ztratil pár setinek. Ale nad tím člověk nemůže moc přemýšlet. Jel jsem na své maximum a také jsem maximálně spokojený," uvedl v tiskové zprávě Rolenc, který se ve středu v dlouhém sjezdu postaral o jediné české zlato v Saberu.

Vaňkovi vynesla premiérová účast na seniorském mezinárodním závodě rovnou medaili. "Je to neuvěřitelné. Stále tomu nemohu uvěřit. Dnešní závod bolel, ale vydařil se. Za týden mě čeká juniorské mistrovství Evropy a toto je skvělý start závodní sezony," radoval se Vaněk.

Češi získali na ME ve sjezdu na divoké vodě čtyři medaile v hlídkách

Dimovová nestačila pouze na francouzskou kajakářku Pauline Freslonovou. Pátá skončila Klára Vaňková, které chybělo na stříbrnou Dimovovou pouhých 46 setin.

Rolenc a Daniel Suchánek dojeli na deblkanoi ve finále čtvrtí, stejně jako kanoistka Zuzana Dziadková. Kajakář Vojtěch Matějíček byl šestý.

V hlídkách byli druzí singlkanoisté i deblkanoisté, v obou případech v sestavě s Rolencem, a kajakářky s Dimovovou, na třetím místě dojeli kajakáři. Celkem česká výprava získala ve Španělsku 14 evropských medailí.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.