Vodní slalomáři Rohan a Minařík Kudějová draží olympijské trikoty na pomoc dětem

20. srpna 2021 11:17

Stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu Lukáš Rohan a jeho reprezentační kolegyně kajakářka Kateřina Minařík Kudějová draží své závodní trikoty z olympiády v Tokiu. Výtěžek aukce plánují věnovat České olympijské nadaci, která podporuje sportování sociálně znevýhodněných dětí.

 

Yara Nardi, Reuters

Takzvanou "bundošprajdu", která spojuje horní část oblečení se záchrannou vestou a krytem otvoru v palubě, měli čeští vodní slalomáři pro olympijské závody v originálním designu. Na jaře kvůli tomu uspořádali soutěž, kterou vyhrála sedmnáctiletá Františka Rappová s návrhem v národních barvách se lvem na hrudi a zlatým rukávem. Reprezentanti chtěli být tímto způsobem alespoň na dálku spojeni s českými fanoušky, kteří do Tokia nesměli.

A dva ze čtyř originálních dresů jsou nyní k mání. Aukce na internetu skončí 31. srpna. "Díky tomu, že si bundošprajdu zakoupíte, se někdo další může dostat ve sportu tak daleko jako já," vzkázal zájemcům druhý muž olympijského závodu kanoistů Rohan.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.