Sjezdaři na divoké vodě zakončili SP jedenácti medailemi ve Francii

3. října 2021 18:06 - Treignac

Čeští reprezentanti zakončili Světový pohár ve sjezdu na divoké vodě jedenácti medailemi ve francouzském Treignacu. Šest z nich získal ve třech disciplínách kanoista Ondřej Rolenc, dvojnásobný mistr světa z minulého týdne z Bratislavy.

FB:olorenc, Facebook

Devětadvacetiletý Rolenc byl na stupních vítězů v každém ze závodů, do nichž nastoupil. Individuální prvenství získal v dlouhém sjezdu, s Danielem Suchánkem vyhráli novinku závod s hromadným startem, byl druhý ve sprintu a třetí v hromadném startu. Se Suchánkem dojeli i druzí a třetí.

Další stříbra brali Vojtěch Matejíček na kajaku a Antonín Haleš s Martinem Novákem na deblkanoi, bronz kanoista Antonín Haleš, jeho kolegyně Marie Němcová a kajakář Adam Satke.

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.