Rubriky:

Vodní sporty

Češky zaplavaly ve štafetě na ME světový rekord, ten jim vzápětí sebraly Dánky

15. prosince 2013 12:30 - Herning

Štafeta českých žen zaplavala na mistrovství Evropy v krátkém bazénu v rozplavbě polohového závodu na 4x50 metrů světový rekord, který ale vzápětí překonaly Dánky. Češky tak postoupily do finále, kde budou obhajovat stříbro z posledního šampionátu, ze druhého místa.

 

Jens Dresling, ČTK/AP

Simona Baumrtová, Petra Chocová, Lucie Svěcená a Aneta Pechancová dosáhly času 1:47,48 minuty. Ve druhé rozplavbě však dánské plavkyně zvítězily za 1:45,92, takže české kvarteto postoupilo do finále z druhé příčky. České závodnice obhajují na evropském šampionátu stříbrné medaile.

Ještě před štafetou Baumrtová absolvovala rozplavby závodu na 200 znak, v nichž obsadila čtvrté místo a odpoledne bude útočit v Herningu na svou čtvrtou medaili. V sobotu vyhrála znakařskou padesátku, předtím byla druhá na stovce a přispěla k třetímu místu smíšené polohové štafety na 4x50 m.

Finále poplave také Barbora Závadová, která byla v rozplavbách polohového závodu na 400 metrů devátá. V předchozích individuálních startech v Herningu jí postup mezi nejlepší unikl.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty