Vodní pólisté Slavie jsou po 53 letech mistry

18. června 2014 19:13 - Praha

Prvoligový tým mužů oddílu vodního póla SK Slavia Praha je čerstvým mistrem České republiky. Titul slaví jako obrovský úspěch, protože ho vybojoval po dlouhých 53 letech. Navíc v roce, kdy jako jeden z mála slávistických oddílů ukončil sezónu na nejvyšší metě. Rozhodující zápas svedl již popáté s obhájcem titulu TJ Fezko Strakonice. Po dvou finálových vítězstvích uhrál potřebný bod za remízu 12:12 a ke čtvrtému zápasu již nenastoupil.

 

SK Slavia Praha

Třetí finálové klání Slavia odehrála na půdě Strakonic. Slávisté do něj nastupovali se šestibodovým náskokem z předcházejících dvou finálových zápasů, které se konaly v pražském Edenu s výsledky 9:8 a 10:5 pro Slavii. Od zisku titulu tak Pražany dělil jeden jediný bod za remízu nebo prohra maximálně o 6 branek. Slávisté zúročili tvrdou přípravu již v prvním ze dvou plánových zápasů a vybojovali remízu 12:12. Ta rozhodla, že letošní titul putuje po více než půl století do pražské Slavie.

„Obrovský úspěch byl dokonán po skvělém závěru sezóny, kdy jsme po dlouhodobé části drželi třetí průběžné místo a postoupili do navazujícího play off. V něm jsme ve třech vítězných utkáních vyřadili Kometu Brno a poté se již pečlivě připravili na tradičního soupeře ze Strakonic. A to nejen herně, ale hlavně psychicky, protože poslední krok bývá nejtěžší. Ale letos byl zároveň nejsladší!" řekl po vítězném zápasu šťastný trenér Martin Musil, který vyzdvihl spolupráci celého mužstva, doprovodu i podporu fanoušků.

dos, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.