Prskavcovi postaví trať i táta. Dám mu plánek, vtipkuje mistr Evropy

20. června 2014 07:15 - Praha

Využít domácí prostředí minimálně tak jako při loňském mistrovství světa hodlají čeští vodní slalomáři na Světovém poháru v pražské Troji, který začíná v pátek. Kromě zraněného kajakářského mistra světa Vavřince Hradilka se představí celá domácí a téměř kompletní světová špička.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Vedle podpory fanoušků a znalosti kanálu může pomoct i obsazení dvojice stavitelů tratí. Tomu mezinárodnímu, jímž byl vylosován Američan Scott Parsons, bude pomáhat Jiří Prskavec st., otec a trenér stejnojmenného dvojnásobného mistra Evropy.

Často neplatí, že by vytyčení branek vlastním trenérem závodníkům pomáhalo. „Jednou jsem stavěl trať ve Španělsku, svěřenci si pochvalovali, jak je pěkná, ale všechny jsem je vyřadil už v kvalifikaci,“ usmívá se Jiří Rohan, trenér a šéf organizátorů pražského SP.

Prskavec mladší si ale nestěžuje. „Je to zajímavé, ale mně jako jedinému ze skupiny se na tátových tratích vždycky dařilo,“ tvrdí. „Asi mu dám plánek, co všechno tam má zakomponovat,“ vtipkuje.

Program SP v Troji
Pátek: 9.00 kvalifikace C1 a K1 muži a C1 ženy, 15.45 kvalifikace K1 ženy a C2 muži.
Sobota (C1 a K1 muži a C1 ženy): 9.00 semifinále, 12.32 finále, 15.30 hlídky. Živě na ČT Sport 8.55–14.00.
Neděle (K1 ženy a C2 muži): 9.30 semifinále, 12.02 finále, 14.15 hlídky. Živě na ČT Sport 8.15–11.15 a 11.55–13.00.
sob, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.