Dvojka Vraštil, Kopáč slaví senzační triumf. Synek byl při SP druhý, vyzrál na něj Drysdale

Aiguebelette

Dvojka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč nečekaně ovládla druhý závod Světového poháru ve veslování ve francouzském Aiguebelette. V neolympijské disciplíně si tak čeští reprezentanti připsali svůj druhý pohárový triumf v kariéře. Skifař Ondřej Synek naopak okusil ve Světovém poháru porážku po téměř dvou letech.

Skifař Ondřej Synek.

Vraštil s Kopáčem, kteří byli ještě v minulé sezóně členy reprezentační posádky čtyřky bez kormidelníka lehkých vah, si zopakovali vítězství z Mnichova 2011. Už v polovině trati se posunuli do čela a první místo před dotírajícími Francouzi udrželi až do cíle.

Naopak skifař Ondřej Synek okusil ve Světovém poháru porážku po téměř dvou letech. Stejně jako v semifinále byl nad jeho síly Mahé Drysdale z Nového Zélandu, český reprezentant za ním zaostal o téměř dvě sekundy.

Na prvním mezičase po 500 metrech byl Synek ještě v čele s vteřinovou převahou před Němcem Hackerem i Drysdalem. Český skifař si pak dlouho udržoval vedení, dopředu se postupně začal tlačit i Kubánec Fournier Rodriguez.

Asi šest set metrů před cílem ale přišel ostrý nástup Novozélanďana, který rychle stáhl Synkův náskok a ve finiši se výrazným vystupňováním tempa dostal přes úřadujícího mistra světa. V cíli měl náskok půl lodě, úřadující mistr světa Synek při své letošní premiéře v SP dojel druhý a třetí byl ve finále veslař z Kuby.

Knapková si bednu nevyjela

Ještě hůře v bočním větru dopadla ve finále skifařek Mirka Knapková, která se na stupně vítězů vůbec nevešla. Brzy jí ujela znovu vítězná Novozélanďanka Twiggová, za ní se rychle vytáhla Číňanka Tuan Ťing-li a třetí místo hájila od začátku Rakušanka Lobnigová.

Až pak dojela česká reprezentantka, která alespoň na cílové čáře svedla s Američankou Stoneovou úspěšně boj o čtvrtou příčku. Obsadila ji rozdílem dvou setin, na nejrychlejší ze skifařek ale Knapková ztratila téměř sedm sekund.

Česká párová čtyřka ve složení Jirka, Basl, Houska, Buzrla skončila ve finále na posledním, šestém místě.