Baumrtová zaplavala v Norsku český rekord, limit na OH jí unikl

1. června 2015 11:56 - Praha

Plavkyně Simona Baumrtová vytvořila na mítinku v norském Bergenu český rekord v závodu na 200 metrů volný způsob. Časem 2:01,24 minuty o víkendu zlepšila vlastní maximum z letošního roku o 22 setin a v kvalitně obsazeném závodu obsadila čtvrté místo.

 

Martin Sidorják

Již jistá účastnice letního mistrovství světa útočila také na limit na olympijské hry v Riu de Janeiro, ale na své silné trati 200 m znak za ním zaostala o devět setin. Výkonem 2:10,69 minuty skončila druhá o 91 setin za favorizovanou Maďarkou Katinkou Hosszúovou. Český rekord Baumrtové na této trati z loňska má hodnotu 2:09,92 minuty.

"Mám za sebou těžké soustředění, proto jsem tyto výsledky vůbec nečekala," uvedla v tiskové zprávě svazu. "Trochu mě mrzí, že mi k limitu do Ria chybělo devět setin sekundy, ale byly to pro mě naprosto skvěle odplavané závody. Ve vodě jsem to pocitově byla zase konečně já, což je super pro další práci," řekla Baumrtová.

Druhá opět za Hosszúovou skončila na polohové dvoustovce v čase 2:16,23 Barbora Závadová.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.