Baumrtová zaplavala v Norsku český rekord, limit na OH jí unikl

1. června 2015 11:56 - Praha

Plavkyně Simona Baumrtová vytvořila na mítinku v norském Bergenu český rekord v závodu na 200 metrů volný způsob. Časem 2:01,24 minuty o víkendu zlepšila vlastní maximum z letošního roku o 22 setin a v kvalitně obsazeném závodu obsadila čtvrté místo.

 

Martin Sidorják

Již jistá účastnice letního mistrovství světa útočila také na limit na olympijské hry v Riu de Janeiro, ale na své silné trati 200 m znak za ním zaostala o devět setin. Výkonem 2:10,69 minuty skončila druhá o 91 setin za favorizovanou Maďarkou Katinkou Hosszúovou. Český rekord Baumrtové na této trati z loňska má hodnotu 2:09,92 minuty.

"Mám za sebou těžké soustředění, proto jsem tyto výsledky vůbec nečekala," uvedla v tiskové zprávě svazu. "Trochu mě mrzí, že mi k limitu do Ria chybělo devět setin sekundy, ale byly to pro mě naprosto skvěle odplavané závody. Ve vodě jsem to pocitově byla zase konečně já, což je super pro další práci," řekla Baumrtová.

Druhá opět za Hosszúovou skončila na polohové dvoustovce v čase 2:16,23 Barbora Závadová.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: