Baumrtová zaplavala v Norsku český rekord, limit na OH jí unikl

1. června 2015 11:56 - Praha

Plavkyně Simona Baumrtová vytvořila na mítinku v norském Bergenu český rekord v závodu na 200 metrů volný způsob. Časem 2:01,24 minuty o víkendu zlepšila vlastní maximum z letošního roku o 22 setin a v kvalitně obsazeném závodu obsadila čtvrté místo.

 

Martin Sidorják

Již jistá účastnice letního mistrovství světa útočila také na limit na olympijské hry v Riu de Janeiro, ale na své silné trati 200 m znak za ním zaostala o devět setin. Výkonem 2:10,69 minuty skončila druhá o 91 setin za favorizovanou Maďarkou Katinkou Hosszúovou. Český rekord Baumrtové na této trati z loňska má hodnotu 2:09,92 minuty.

"Mám za sebou těžké soustředění, proto jsem tyto výsledky vůbec nečekala," uvedla v tiskové zprávě svazu. "Trochu mě mrzí, že mi k limitu do Ria chybělo devět setin sekundy, ale byly to pro mě naprosto skvěle odplavané závody. Ve vodě jsem to pocitově byla zase konečně já, což je super pro další práci," řekla Baumrtová.

Druhá opět za Hosszúovou skončila na polohové dvoustovce v čase 2:16,23 Barbora Závadová.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.