Znakařka Baumrtová neprošla do semifinále MS ani na dvoustovce

Kazaň

Simona Baumrtová nepostoupila na mistrovství světa v Kazani z rozplaveb do semifinále ani na nejdelší znakařské trati 200 metrů. Časem 2:11,78 zaostala za svým českým rekordem bezmála o dvě sekundy a skončila devatenáctá, od šestnáctého místa ji dělilo 25 setin.

Simona Baumrtová na ilustračním snímku

Baumrtová, považovaná za jednu z největších českých nadějí na šampionátu, tak navázala na nevydařené předchozí starty. Na stovce, na níž obhajovala finálovou účast a šesté místo z Barcelony 2013, i na poloviční trati byla dvacátá.

"Mrzí mě to, všechno bylo o kousek. Čas sice není dobrý, ale chyběl opravdu kousíček. Věřím, že odpoledne by to bylo lepší. To už bohužel nezměním," řekla Baumrtová Radiožurnálu.

V rozplavbách neuspěli ani motýlkáři Lucie Svěcená a Jan Šefl, oba se umístili ve čtvrté desítce. "Na první padesátce jsem plaval dobře. Neřekl bych, že jsem zase tolik vytuhnul, ale závěr byl opravdu bolestivý," řekl Šefl po rozplavbách na 100 metrů.

Martina Elhenická byla na kraulové osmistovce třicátá, k pátému zlatu z kazaňského šampionátu nakročila Američanka Katie Ledecká.