Vodní pólisté uspěli v prvním kole kvalifikace na ME 2018

20. března 2017 13:33 - Praha

Čeští vodní pólisté udrželi naději na postup na mistrovství Evropy 2018. Uspěli v prvním kole kvalifikace, které se uskutečnilo od pátku do neděle v Praze. Na domácím turnaji Češi nejdříve prohráli se Švýcarskem 7:8, ale pak porazili 11:10 Rakousko a 10:6 Bulharsko. Společně se Švýcary postoupili do druhého kola kvalifikace, které se uskuteční na podzim.

 

Jan Handrejch, Právo

V něm se česká reprezentace od 6. do 8. října utká v Portugalsku s domácím týmem, Litvou a Ukrajinou. Žádný z týmů nebude vyřazen. Půjde pouze o co nejvýhodnější pozici pro play off o účast na evropském šampionátu. Tam bude hrát osm týmů z druhého kola kvalifikace a týmy umístěné na devátém až šestnáctém místě na posledním mistrovství Evropy.

Pólistky vstoupí do kvalifikace v říjnu. Česko se utká s Maltou, Izraelem, Švýcarskem, Slovenskem, Rumunskem a Ukrajinou. Šest z těchto sedmi týmů postoupí do play off proti celkům ze sedmého až dvanáctého místa z ME 2016 v Bělehradu.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: