Mistrovství světa ve sjezdu doplní koncerty i vodní karneval

13. června 2006 09:53 - PRAHA

Před hotelem Thermal v Karlových Varech bylo v pondělí večer slavnostně zahájeno mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Šampionát vyvrcholí ve středu klasickým závodem, v pátek sprintem a sobotním závodem hlídek. Do Varů zamířili kanoisté ze 24 zemí, český tým bude patřit mezi favority ve všech disciplínách.

 

Archiv

Hlavní hvězdou je Michala Mrůzková, která pod dívčím jménem Strnadová před čtyřmi roky získala tituly na obou tratích.  "Na medaili věřím i Kamilu Mrůzkovi a Tomáši Slovákovi," řekl ČTK reprezentační kouč Robert Knebel.

Tým přijel do Karlových Varů v neděli, na Teplé ale v letošním roce již třikrát trénoval. Právě znalost trati by měla být výhodou. "To určitě, letos jsme tady využili velkou vodu při deštích a několikrát trénovali," upřesnil Knebel.

Týdenní šampionát provází tradičně bohatý program. V rámci projektu Kanoe Mattoni Fest se v Karlových Varech uskuteční závod v rychlostním veslování na trenažéru, závod v eskymáckých obratech, silácký den či závod městem na kolečkových bruslích.

V neděli týdenní program vyvrcholí vodním karnevalem a soutěží o nejoriginálnější plavidlo. Na západ Čech se sjedou i hudební hvězdy, které budou před Thermalem každý den až do neděle. Koncertní program odstartují dnes Mňága a Ždorp a Clou, zítra hrají slovenští hosté No Name a Peha.

sob, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: