Rubriky:

Vodní sporty

Jsem rád, že jsem vůbec doplaval, pravil vyčerpaný Micka po prvním velkém finále

30. července 2017 20:03 - Budapešť
(Aktualizováno: 30. července 2017 20:33)

Po vylepšeném českém rekordu v sobotní rozplavbě nastoupil Jan Micka v Budapešti ke svému prvnímu velkému finále. Při premiéře mezi elitní osmičkou na MS nakonec dohmátl vyčerpaný jako poslední a souboj s časem bral především jako velkou zkušenost.

ČSPS/Martin Sidorják

Proti novém českém rekordu v rozplavbě 14:55,47 jste v závodu zaostal o čtrnáct sekund. Neměl jste tolik sil co v rozplavbě?

Jsem rád, že jsem vůbec doplaval. Došlo mi.

Na osmi stech metrech jste měl proti sobotě ztrátu tří sekund. Začal se výkon lámat tam?

Ještě předtím, kolem pěti set metrů. Snažil jsem se držet Nora Christiansena, jenže mi to vůbec nešlo. Chtěl jsem zvýšit frekvenci, ale pak jsem si vzpomněl na slova trenérky, že jestli začnu hrabat, tak mě nakope do zadku. Tak jsem od toho plánu radši upustil a snažil se pořád o dlouhé protažené tempo. Ale vůbec mi to nesedlo. Bylo to mé první velké finále. Ostatní byli ostřílení, věděli, do čeho jdou. Já měl premiéru. Bohužel to nevyšlo, tak příště.

Dalo se plavat dvakrát za sebou na hranici osobního rekordu?

Třeba loni na ME v Londýně se mi to povedlo. Možná mělo vliv to, že jsem se v Maďarsku necítil první dny úplně nejlépe. Já jsem ale za to osmé místo rád. Sice jsem byl poslední, ale bylo to finále mistrovství světa, v rozplavbě jsem posunul český rekord. Myslím, že můžu být spokojený.

Po nevýrazných výkonech si pro zlato doplaval Ital Paltrinieri, po jehož boku jste letos trénoval. Co jste říkal na jeho suverénní výkon?

Já jsem mu to hrozně přál. A příště třeba bude řada na mě. Není všem dnům konec. Čeká mě ještě spousta závodů.

Pavel Novotný (Budapešť), Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.