Rubriky:

Vodní sporty

Skifař Synek jde dál přímo, Žabová z oprav

27. září 2017 18:02 - Sarasota
(Aktualizováno: 27. září 2017 19:18)

Skifař Ondřej Synek postoupil do semifinále mistrovství světa ve veslování v americké Sarasotě, poté co dnes vyhrál svou čtvrtfinálovou jízdu. Úřadující světový šampion se tak bez problémů udržel ve hře o pátý titul v kariéře. V pátek bude stejně jako Synek o postup do finále bojovat i skifařka Lucie Žabová, jež obsadila v opravách druhé místo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Čtyřiatřicetiletý Synek se představil ve druhém čtvrtfinále a první polovinu trati se držel na druhém místě za Marko Marjanovičem ze Srbska. Přibližně 600 metrů před cílem se posunul do čela a první pozici udržel i před dotírajícím Britem Thomasem Barrasem, jehož nakonec porazil o šest desetin sekundy.

"V závěru jsem musel trošku přitlačit, protože Angličan začal něco vymýšlet a já jsem si nechtěl nechat ujít postup z prvního místa. Jel jsem ale jinak vyrovnaně a nemusel jsem ani dávat nástupy nebo vymýšlet nějaké šílenosti," řekl Synek ČTK. Kdyby bylo potřeba, dokázal by prý bez problémů zrychlit. "Bylo to ale zbytečné. Důležité bude až porovnání s dalšími skifaři v semifinále," podotkl.

Žabová do semifinále postoupila přes opravy, ve kterých nestačila jen na Sanitu Puspureovou z Irska, za níž zaostala o téměř deset sekund. Ještě větší náskok však měla na třetí Norku Marianne Madsenovou.

Ze hry o medaile již vypadl skifař lehkých vah Jan Cincibuch, který obsadil ve čtvrtfinále čtvrté místo a čeká ho start o maximálně 13. pozici. Letošní mistr Evropy v kategorii do 23 let byl na prvním mezičase třetí, poté ale klesl na čtvrté místo, na kterém projel i cílem. Od postupu do semifinále jej dělilo tři a půl sekundy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty