Kajakářka Mrůzková získala na MS bronz

19. srpna 2006 18:09 - SZEGED

Česká kajakářka Michala Mrůzková dnes vybojovala na mistrovství světa v Szegedu bronzovou medaili na neolympijské trati 1000 metrů. Pátá žena z červencového mistrovství Evropy v Račicích získala pro českou rychlostní kanoistiku první cenný kov z MS na jiné než dvousetmetrové trati od roku 2003, kdy byl Martin Doktor třetí na pětistovce.

Dlouhodobě nejlepší český kanoista Doktor obsadil ve finále kilometrové trati osmé místo.

Mnohonásobná mistryně světa ve sjezdu na divoké vodě Mrůzková tak v Maďarsku dosáhla svého největšího úspěchu v rychlostní kanoistice. Účastnice olympijských her v Aténách dnes nestačila jen na domácí mistryni Evropy z Račic Dalmu Benedekovou, na niž ztratila 2,610 sekundy, a Němku Katrin Wagnerovou-Augustinovou.

Šestadvacetiletá rodačka z Prahy, jež sbírala úspěchy už pod dívčím jménem Strnadová, může svou sbírku v Szegedu ještě rozšířit. V neděli ji společně s Janou Blahovou čeká finále v deblkajaku na pětisetmetrové trati.

Dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty 1996 Doktor na úspěch mladší kolegyně nenavázal a skončil ve finále předposlední. Na vítězného Everarda Cristóbala z Mexika ztratil devět a půl sekundy. Také on bude v neděli bojovat o medaili na poloviční trati, navíc ho čeká i finále neolympijské dvoustovky.

Výsledky - 1000 m:
Finále:
Muži:
C1: 1. Cristóbal (Mex.) 4:07,855, 2. Dittmer (Něm.) 4:10,741, 3. Vajda (Maď.) 4:11,347, ...8. Doktor (ČR) 4:17,431.
Ženy:
K1: 1. Benedeková (Maď.) 4:04,683, 2. Wagnerová-Augustinová (Něm.) 4:06,933, 3. Mrůzková (ČR) 4:07,293.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: