Rubriky:

Vancouver 2010

Snowboardista Černík byl dodatečně nominován na olympiádu

24. ledna 2006 15:06 - PRAHA

Snowboardista Martin Černík byl dodatečně nominován na olympijské hry v Turíně. Závodník v U- rampě splnil kritéria mezinárodní federace FIS až po vypršení termínu Českého olympijského výboru, ale jeho nominaci nyní ČOV schválil v konferenčním hlasování. V úterý to řekl mluvčí ČOV Jan Martinek. Na olympiádu tak pojede rekordních 83 reprezentantů.

"Je to pravda? Tak to je úlet, mám velkou radost," reagoval Černík v rozhovoru s ČTK na fakt, že se poprvé v kariéře podívá na olympiádu. "Objel jsem kvůli tomu kus světa a v tuto chvíli je to pro mě vrchol sezóny," řekl freestylista z Hradce Králové. Závěrečnou přípravu plánuje v rampě ve švýcarském Laaxu.

Černík splnil mezinárodní kritéria minulý týden na Světovém poháru v Leysinu a v redukovaném pořadí se k 20. lednu 2006 vešel do olympijské třicítky. Nominace ČOV už ovšem byla v tu dobu schválená, a tak o jeho zařazení do týmu muselo rozhodnout dodatečné hlasování delegátů olympijských sportů a výkonného výboru ČOV.

"Ti se většinovým hlasováním usnesli pověřit předsedu ČOV Milana Jiráska dodatečně nominovat do české výpravy sportovce, kteří po 19. lednu splní podmínky účasti na ZOH 2006 dle reglementů mezinárodních federací," řekl Martinek. Již tak nejpočetnější česká výprava v historii zimních olympijských her se rozšíří na 83 sportovců.

Třetí snowboardista ve výpravě

Devětadvacetiletý Černík se stal třetím snowboardistou, který pojede do Turína. Do nominace se před ním dostali Petra Elsterová pro paralelní obří slalom a ve snowboardcrossu Michal Novotný. "Je dobře, že se český jezdec objeví v každé snowboardingové disciplíně," řekl šéf české olympijské mise František Dvořák.

Černík se neúspěšně snažil dostat na olympijské hry v Naganu 1998, od té doby se věnoval převážně volnému ježdění. "V kariéře jsem se účastnil mnoha prestižních závodů, jezdil exhibice, vyhrál auto, byl na Aljašce a jezdil z helikoptéry, ale na olympiádě jsem ještě nebyl. Určitě to bude super závod, úroveň rampy bude dobrá a bude to paráda si tam zajezdit," těšil se Černík a poděkoval za podporu lyžařskému svazu i ČOV.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..