Závod družstev sdruženářů byl kvůli větru odložen na čtvrtek

15. února 2006 18:38 - PRAGELATO

Nepříznivé počasí poprvé na zimních hrách v Turíně narušilo olympijskou soutěž, na což doplatili sdruženáři. Kvůli sílícímu větru, který navíc nebezpečně měnil směr, musela být v Pragelatu zrušena po prvním kole skoků soutěž družstev v severské kombinaci a zbývající kolo i běh se uskuteční až ve čtvrtek.

Původní informace na oficiální stránce ZOH hovořila o tom, že závod začne znovu od nuly. Po dlouhé diskusi mezi ředitelem závodu z federace FIS, jury a organizačním výborem bylo rozhodnuto, že dnešní výsledky zůstanou v platnosti a ve čtvrtek od 9:00 bude závod pokračovat druhým kolem.

"Podle předpovědi počasí se ráno čeká sněžení, ale vítr by měl sílit až v průběhu dne. Proto tak časný začátek," vysvětlil ředitel závodu Ulrich Wehling novinářům. V 15:00 pak vyběhne na trať běhu na 4x5 kilometrů první člen vedoucího družstva.

Sdruženáři absolvovali dopoledne jen první kolo a poslední z nich Němec George Hettich už musel na svůj pokus dlouho čekat. Ve druhém kole se spustilo z můstku jen sedm závodníků, pak byla soutěž přerušena. Nový pokus o začátek trval jen krátce. "Každou sekundu foukalo jinak, to se nemohlo odjet," řekl ČTK skokanský trenér českých sdruženářů David Jiroutek.

Češi zatím předposlední

Němci v čele s olympijským vítězem Hettichem tak zůstanou přes noc ve vedení netradiční dvoudenní soutěže, druzí jsou Rakušané a třetí Rusové. Čtvrté místo patří obhájcům olympijského zlata Finům. České kvarteto ve složení Aleš Vodseďálek, Tomáš Slavík, Ladislav Rygl a Pavel Churavý je na předposledním devátém místě.

Vodseďálek dostal přednost před Patrikem Chlumem a odbyl si olympijskou premiéru. Jeho výkony však Jiroutka neuspokojily. "Je nervově rozhozený, v závodě skáče o deset metrů méně než v tréninku," řekl trenér na adresu Vodseďálka, který si zapsal 116 metrů.

Churavý skákal v poslední skupině s nejlepšími skokany. "Je schopen udržet svoje metry, i když sníží nájezd," vysvětlil Jiroutek. Poslední z Čechů skočil 117,5 metru, Slavík 115 a nejzkušenější reprezentant Rygl o dva méně.

O olympijské medaile bojuje jen deset družstev, za českým jsou jen domácí Italové. Tým úřadujících mistrů světa z Norska skolila chřipka a nemohl nastoupit.

Družstva - skok, 1. kolo:
1. Německo (Gaiser, Kircheisen, Ackermann, Hettich) 464,5 bodu, 2. Rakousko (Gruber, Stecher, Gottwald, Bieler) 453,4, 3. Rusko (Matvějev, Fesenko, Kameněv, Maslennikov) 450,1, ...9. ČR (Vodseďálek, Slavík, Rygl, Churavý) 396,3.

ČTK

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..