Rubriky:

Vancouver 2010

Italští krasobruslaři vedou soutěž tanečních párů

17. února 2006 22:54 - TURÍN

Krasobruslaři Barbara Fusarová- Poliová a Maurizio Margalio to s útokem na olympijskou medaili myslí vážně. Italský pár se po čtyřleté pauze vrátil na amatérský led, aby mohl startovat před domácím publikem v Turíně, a v pátek vyhrál povinný tanec v rytmu valčíku.

Obhájci bronzových medailí ze Salt Lake City za své vystoupení v úvodní ze tří částí soutěže dostali 38,78 bodu a o více než půl bodu porazili úřadující mistry světa i Evropy Taťjanu Navkovou a Romana Kostomarova z Ruska. Na třetí příčce se po dnešním večeru usadili Bulhaři Albena Denkovová a Maxim Stavijski. Jejich náskok před dalšími páry je však minimální: šestí Američané Tanith Belbinová a Benjamin Agosto na bronzovou pozici ztrácejí jen 29 setin bodu.

Až na osmé příčce jsou zatím bronzoví medailisté z lednového evropského šampionátu v Lyonu Margarita Drobiazková a Povilas Vanagas z Litvy, kteří podobně jako vedoucí Italové už po Salt Lake City ukončili kariéru, ale vidina olympijské medaile je přilákala zpět.

Ztrátu mohou zkusit dotáhnout už v nedělním originálním tanci, medaile se budou rozdělovat po pondělních volných tancích.

Taneční páry - po povinném tanci:
1. Fusarová-Poliová, Margalio (It.) 38,78, 2. Navková, Kostomarov (Rus.) 38,20, 3. Denkovová, Stavijski (Bul.) 37,65, 4. Dubreuilová, Lauzon (Kan.) 37,44, 5. Grušinová, Gončarov (Ukr.) 37,39, 6. Belbinová, Agosto (USA) 37,36.

ČTK

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..