Rubriky:

Vancouver 2010

Neumannová: Na olympiádě pojedu naposledy

23. února 2006 08:53

Poslední olympijský start v kariéře čeká v pátek Kateřinu Neumannovou. Česká reprezentantka bude usilovat o vytoužené zlato ve volné třicítce, derniérou se ale netrápí. "O tom, že běžím pod pěti kruhy naposledy, ale vůbec nepřemýšlím. To by nebylo dobré," říká nejúspěšnější česká lyžařka v rozhovoru pro Právo.

V pátek vás čeká závod na 30 kilometrů volnou technikou. Jak se na něj připravujete?
Úplně normálně, všechno je v pohodě. V úterý jsem potrénovala, středu mám volnější, nedělám nic. Ve čtvrtek budu ladit a testovat lyže.

Nedělat nic může být příjemné...
Naopak. Je to skoro nepříjemné. Koukám v televizi na sport a už je ho až moc. Budu si tam muset dát něco jiného.

Spřádáte už taktické plány na páteční závod?
To nejde moc dopředu. Musím si počkat, jak se bude závod vyvíjet. První dvě kola se budu snažit jet rozumně a šetřit síly. Nechám to vodit někoho jiného. V posledním kole se zařídím podle sil, které budu mít. Pokud to bude dobré, zkusím se udržet čela. V opačném případě se pokusím udělat něco v kopcích. Tam se to podle mne bude také trhat, zejména, pokud někdo bude dělat od začátku tempo. Třeba Čepalovová nebo Šmigunová s tím ale problém nemají. Ty to klidně zvládnou. Zrovna ony dvě by na sebe mohly vzít odpovědnost a táhnout to.

Čekáte velké taktizování?
Startuje se hromadně, takže to bude stejně nepříjemné jako u skiatlonu. Každý si bude chtít udělat pozici, i když to nebude tak ostré jako u skiatlonu. Mezi ženami se ale netaktizuje tolik jako mezi chlapy. Pomalu se určitě nepojede, takové to postávání a koukání po sobě u žen nevidíte.

Říkala jste, že třicítka je váš poslední olympijský závod v životě, myslíte na to?
To je pravda, bude to můj poslední olympijský závod v životě. Na další se možná pojedu do Vancouveru podívat. O tom, že běžím pod pěti kruhy naposledy, ale vůbec nepřemýšlím. To by nebylo dobré. Snažím se být úplně v pohodě. Vzala jsem si příklad ze štafety, do které jsem šla jako do měřeného tréninku a vůbec jsem se tím nestresovala. Nakonec jsem si dojela pro druhý nejlepší čas dne. Nesmím se dostat pod tlak, jaký jsem cítila před prvními individuálními závody tady v Pragelatu. Budu to brát jako pohodový závod, ale dám do něj všechny síly.

Kariéru ale neukončíte...
To ne, nějaký rok budu ještě běhat.

Myslíte na vysněné zlato?
Nemyslím, to by mi nepomohlo.

Čím se rozptylujete?
Je tady Lucka, takže nemám čas o závodě přemýšlet. Cítím se tu jako na soustředění, trénuju si a nepřipouštím si to. Samozřejmě ve čtvrtek, den před startem, to bude asi jiné, přeci jenom trochu nervóznější.

Trénovala jste po štafetě hodně tvrdě?
Tady už toho moc nenatrénujete, spíš šlo o kondiční tréninky. Důležitější je dobře si odpočinout a udržet se i v dobré psychické kondici.

Sledujete předpověď počasí na pátek?
Moc ne, ale prý by to nemělo být špatné. Chladno a polojasno, jako je teď by mi vyhovovalo.

Řešili jste se servismannem Olssonem špatné mazání na desítku?
Zatím ne, necháme to po olympiádě. To je vnitřní záležitost týmu a navíc to chce řešit v klidu.

Karel Felt (Pragelato), Sport.cz, Právo

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..