Rubriky:

Vancouver 2010

Záhrobská: Na nic se nevymlouvám, chyba byla ve mně

23. února 2006 09:49

Vytoužená desítka v nejparádnější disciplíně byla pro Šárku Záhrobskou příliš daleko. Česká lyžařka ve středečním slalomu skončila třináctá, ale potěšily ji aspoň body do Světového poháru. "O medaili jsem snila, to je logické, ale neslibovala jsem ji," říká bronzová medailistka z loňského MS v rozhovoru pro Právo.

Nevypadáte moc spokojeně, jak hodnotíte svůj výkon?
Nejde mi to tady. Tak alespoň beru ty body, které jsou do Světového poháru za třináctou příčku. Pomůže mi to v celkovém hodnocení, takže jsem vlastně spokojená.

Ve střední pasáži druhého kola jste udělala dvě viditelné chyby, co bylo jejich příčinou?
Bylo to na rovině, takže mě stály asi půl sekundy, což by bylo osmé nebo deváté místo. Na rovině to bylo znát, nedalo se to dohonit. V prudké pasáži by byla ztráta menší. Ani přesně nevím, co jsem pokazila. Zadrhla jsem o něco. Najednou jsem byla pozdě v bráně a málem jsem ji podjela. Trvalo mi dvě další, než jsem srovnala rytmus, ale rychlost byla pryč.

Říkala jste, že první kolo bylo moc jednoduché, to druhé bylo náročnější?
Bylo víc zatočené, hlavně v horní části.

Do jaké míry vás limitovala mlha na trati?
Byla hodně nepříjemná, ale my si prohlédneme dopředu trať, takže víme několik branek dopředu, co přijde. V obřím slalomu byly podmínky horší.

Prý byl v horní pasáži jen led...
Bylo to hodně hladké, ale v kombinačním slalomu se mi zdálo, že je trať ještě ledovatější. Takový povrch je víc na sílu. Loňské mistrovství světa se jelo na sněhu, povrch byl úplně jiný. Ten mi vyhovoval víc.

Co bylo loni na světovém šampionátu v Santa Catarině ještě jiné, než na olympiádě v Sestriere?
Především moje forma, tam jsem jezdila v pohodě a dařilo se mi. Tady mi to nejde. Atmosféra tam ani tady nestála za moc, ale v téhle mlze by diváci ani nebyli vidět. Tohle je moje první olympiáda, loni jsem startovala už na třetím mistrovství světa. Každý závod je také jiný, nelze to úplně srovnávat. Měla jsem tu nové lyže, ale ty byly perfektní. Chyba byla ve mně.

Shrňte tedy své účinkování na olympiádě...
Mohlo být lepší. O medaili jsem snila, to je logické, ale neslibovala jsem ji.

Karel Felt (Sestriere), Sport.cz, Právo

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..