Rubriky:

Sport+

ŠKORPILŮV ZÁPISNÍK: Ligová nadstavba se jeví spíše ku prospěchu

18. června 2020 13:35 - Praha

Nadstavba. Od počátku tohoto nápadu jedněmi zatracovaná, druhými toužebně očekávaná. Podle úspěšnosti v základní části, co se komu hodilo do krámu. Minulost i budoucnost je spojená se spekulacemi, co by, kdyby, což přítomnost příliš neuznává. Co je teď, platí ve smutné i radostné podobě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V momentě konce základní části to potkalo Olomouc při pádu do společnosti bojující o záchranu. Teplice se tam propracovaly spíše cíleně. Zlín je klasickou ukázkou, jak se od počátku soutěže vzájemně tlučou vize trenérů, vedení klubu, majitelů, sportovního managementu, byť v úvodu strastiplné cesty byly smělé plány.

Zachraňovat to má jeden z nejzkušenějších trenérů ligy, který tam v minulosti působil a kdy někteří před jeho koncem angažmá říkali: „Už aby byl pryč". Bodovým ziskem se Zlínští přiřadili k těm, kteří naplnili očekávání, že na barážových příčkách budou. A nebojí se jich, protože vědí, jak to pak v baráži chodí. Aby chudáci z druhé ligy poznali, zač je toho loket.

Rohový kop Baníku v 97. minutě zápasu, ze kterého padl vyrovnávací gól na 2:2.

Jaroslav Ožana, ČTK


Ve světě stačí baráž jedna

Ve světě jim stačí baráž jedna, neb jsou dva přímé sestupy. Naše pseudouzavřená soutěž neustále zpřísňuje licenční podmínky, aby skoro nikdo nemohl postoupit a hrát na domácím hřišti. Touto politikou se podařilo Znojmo vyhnat hrát první ligu do Brna, a tím pomoci k následnému pádu až do ligy třetí.

Sportovní hledisko je až druhořadé, vždyť je to byznys. Hlavně že pro sponzory, partnery a přítelíčky je ve VIP prostorech dostatek jídla. Ono se to nakonec vyhrotí tak, že kdo je na příčce poslední, sestupové, modlí se k fotbalovému pánubohu, aby skončil alespoň na barážové.

ŠKORPILŮV ZÁPISNÍK: Pět gólmanů muži kola? Brankáři jsou holt naše doména

Do prostřední skupiny hrané pohárově o postup do pohárové Evropy doskákali Klokani a chtěli by skákat dále. Vždyť kdo neskáče, není Čech, tedy Klokan. Škoda Auto Mladá Boleslav tam přijela z druhé strany a s porouchaným motorem.

Z hlediska zavedené praxe lze očekávat, že místo opravy motoru se pošle řidič na přezkoušení. Jihočeši jsou rádi, že jsou rádi a Slovácko se do této společnosti spíše propadlo. V pohárovém hracím modelu se však důvody, jak se tam kdo dostal, smažou a jede se od nuly naostro.

Bitva ve skupině o titul

V top skupině jsou tři tajenky. Důležitý není pohled na tabulku a počet bodů do konce soutěže. Důležitější je, že v příštím kole může Slavia prohrát v Ostravě a Plzeň to může stáhnout na tři body. V bodově vyrovnané čtveřici jde o místa zaručující postup do evropských pohárů nebo do Evropské ligy bez baráže s vítězem skupiny střed.

ŠKORPILŮV ZÁPISNÍK: Hráči trénují tak, že nejsou na dvě maximální zátěže týdně zvyklí

A když se to nepodaří, tak se alespoň vyhnout bezpohlavnímu šestému místu, které se jeví, jako že je za trest. To vše je okořeněno dvojící Sparta-Liberec ve finále poháru, neb vítěz má lepší nasazení v předkolech Evropské ligy. Zkrátka a dobře, zatím se ta nadstavba jeví spíše ku prospěchu.

Bývalý československý fotbalista. V minulosti Ladislav Škorpil rovněž trénoval československou juniorskou fotbalovou reprezentaci a českou reprezentaci do 21 let. V sezoně 2001/2002 společně s Josefem Csaplárem vyhráli se Slovanem Liberec český titul.

Časová osa: Sport+

Filtr článků - Sport+