Rubriky:

Sport+

ŠKORPILŮV ZÁPISNÍK: Slyšme hlas lidu, hlas boží. Nikdo nepadá a odnese to Dukla, na které nikomu nezáleží

21. července 2020 18:23 - Liberec

Zástupci fotbalových klubů první a druhé ligy hledali na svém grémiu společnou řeč. Mně se do toho příliš šťourat nechce, ale slyšme hlas lidu, hlas boží. Takže baráž zrušená, v předposledním kole skupiny o záchranu vyhrají ti, co to potřebují v zápasech proti těm, co to nepotřebují. A pak se soutěž z titulu nějaké vyšší moci nedohraje, protože v posledním kole by hráli ohrožení sestupem, kdo s koho. Takže nikdo nepadá, z druhé ligy postupují první dva, tedy Pardubice a Brno. Odnese to nepostupující třetí Dukla, na které nikomu nezáleží. No, třeba to bude jinak. V každém případě loňskou baráž vyřešili rozhodčí, tu letošní koronavirus.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Jako balzám na duši oproštěné od zákulisních rejdů profesionálního fotbalu působil již 43. ročník Lázeňského poháru konaného o víkendu ve Velichovkách. Roli favorita potvrdil tým FK Luhačovice, který ve finále zdolal TJ Lázně Bělohrad. Na stupně vítězů jako třetí v pořadí vystoupali hráči TJ Sokol Železnice pod vedením známého funkcionáře a trenéra Vladimíra Blažeje, který byl zakladatelem projektu mládežnické Cidliny.

V malém finále zdolali TJ Klimkovice z I. B třídy Moravskoslezského kraje. Krom domácích byli účastníky ještě fotbalisté Janských Lázní, Konstantinových Lázní až z okresního přeboru Tachovska a Čechie Mšené Lázně. Velmi příjemným zjištěním bylo, že se týmy prezentovaly převážně mladými hráči dobré pohybové úrovně hrajícími s maximálním zaujetím, kteří dali vzpomenout na časy, kdy, jak říká dlouholetý sekretář pražské Dukly pan Jícha, byl fotbal ještě fotbalem, neb ten dnešní je jen o bankovkách.

Baráž se ruší, fotbalová liga bude s 18 týmy. O čem ještě rozhodlo grémium?

V čestném předsednictvu se turnaje zúčastnili hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, předseda krajského svazu Andrejs, předsedové OFS Hradec Zbořil a OFS Náchod Vítek, místní starosta Lebedinský, jednatelka společnosti Lázně Velichovky 1897 Řípová, fotbalový internacionál Pavel Černý.

Dohrávat ligu je blbost. Regulérnost je dávno pryč, říká opavský kapitán

Byl jsem jeho součástí, takže v rámci slavnostního zahájení jsem pravil: Lázeňství bylo chloubou našeho státu, pak se politikům dařilo jej likvidovat a někde i zlikvidovat. 43. ročník Lázeňského poháru je pak dokladem, že Lázně Velichovky byly, jsou a budou. Což platí i pro lázně všech zúčastněných.

Setkání jsou plánovaná i nečekaná. Najednou čelím dotazu, jak to chodí? A on to slovutný ortoped Jiří Váchal, který v Centru léčby pohybového aparátu ve Vysočanech spolu s operatérem doktorem Petrem Novákem, bývalým to hráčem Bohemians a hlavně Sparty, pracovali na výměně mých kyčelních kloubů. Byli doktory Sparty, já trenérem reprezentace „21" a doktor Novák tam byl se mnou. Před první operací v roce 2004 vešel hradecký špitál ve známost odoperováním zdravé ledviny, a tak oba stojíce u mé postele se smáli a říkali: „My, když se spleteme, tak je to jedno." Ta druhá kyčel přišla na řadu do roka a do dne.

Bývalý československý fotbalista. V minulosti Ladislav Škorpil rovněž trénoval československou juniorskou fotbalovou reprezentaci a českou reprezentaci do 21 let. V sezoně 2001/2002 společně s Josefem Csaplárem vyhráli se Slovanem Liberec český titul.

Časová osa: Sport+

Filtr článků - Sport+