Češi potřebují konečně vyhrát

15. října 2008 13:16

Nejhorší vstup do kvalifikace za poslední roky má za sebou česká fotbalová reprezentace. Tým pod vedením nového kouče Petra Rady nejdříve uhrál remízu na půdě Severního Irska a v sobotu prohrál v Polsku. V úvodním domácím zápase se Slovinskem je tak cíl naprosto jasný - vyhrát.

České podzimní neúspěchy už byly sice zmíněny, ale jistě je potřeba si je ještě trochu přiblížit a to především zápas v Polsku. S našimi severovýchodními sousedy totiž svěřenci trenéra Rady sehráli utkání, v němž byli bezesporu horším celkem a to především vinou záložní řady. V té chyběl jednak mozek - Tomáš Rosický, ale i „bourač v podobě Jana Poláka. Důležitý byl rovněž rozdíl v agresivitě obou mužstev, jelikož Poláci hráli s rozhodně větším nasazením, což jim nakonec přineslo cenné vítězství 2:1.

O to více musí čeští reprezentanti zabojovat dnes v Teplicích, kde hostí výběr Slovinska. „Bude to boj, který se budeme snažit zvládnout. Potřebujeme vyhrát nejen pro ty tři body, ale taky pro klidnější klima v mužstvu,“ říká k zápasu kouč české reprezentace, který se musí obejít bez brankářské jedničky Petra Čecha, jenž si ve zmíněném duelu s Polskem přivodil svalové zranění. Zbytek nominovaných je v pořádku, přesto je otázkou, jaká základní jedenáctka vyběhne o půl šesté k zahajovacímu hvizdu anglického rozhodčího Martina Atkinsona.

Dalo by se říci, že dnešní zápas by měl být jasnou záležitostí českých fotbalistů, ale pozor Slovinci vstoupili do kvalifikace o hodně lépe než naši reprezentanti. Na úvod bojů o Mistrovství světa, které bude za dva roky hostit Jihoafrická republika, remizovali v Polsku 1:1. Ve druhém zářijovém zápase si doma dokázali poradit se Slovenskem a tři body si na své půdě připsali i v sobotu v utkání se Severním Irskem. Na svém kontě tak mají už sedm bodů a společně s Polskem tak vévodí třetí kvalifikační skupině.

Už z tohoto pohledu nepřiletěli do Česka pouze z povinnosti, naopak zde chtějíbodovat. „Ve hře jsou tři body, bude to zápas jako každý jiný, nechceme odjíždět s prázdnou. Češi jsou velice silní a musíme hrát sebevědomě jako v předchozích zápasech,“ řekl už před odletem kapitán Robert Koren, který však bude postrádat hned několik důležitých spoluhráčů. Karetní tresty si musejí odpykat Andrej Komač a Boštjan Cesar. Zranění jsou navíc útočníci Zlatan Ljubijankič a Milivoj Novakovič, jejichž start je stejně jako ten Mirnesa Šišiče nejistý.

I přes současné postavení obou týmů v tabulce vstoupí do zápasu v roli favorita český výběr. Na vítězství svěřenců Petra Rady vypsali bookmakeři společnosti bwin kurs 1.35. Myslíte si, že Slovinsko v Teplicích uhraje alespoň bod, pak si vsaďte na jeho neprohru - kurs je 2.75.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení