Zakončí Dukla podzim vítězně?

14. listopadu 2008 13:43

Tradiční páteční druholigová předehrávka je dnes dokonce trojnásobná. Nejpikantnější zápas je na programu od 19 hodin na Julisce, kam míří čtvrtá Čáslav. Domácí Dukla je v tuto chvíli třetí, ale případná porážka by ji z této příčky sesadila.

 

FK Dukla Praha

Naopak případné vítězství posune Duklu v tabulce vzhůru a to hned těsně za vedoucí Bohemians 1905, kteří by zůstali první jen díky lepšímu skóre. V úvodu sezony to však pro Duklu nevypadalo tak růžově, ale postupem času nesmírně zkušené mužstvo začalo bodovat a nyní je jakýkoliv jiný výsledek než vítězství pro mužstvo trenéra Güntera Bittengela zklamáním.

Minulý týden však takové pocity prožívat nemuselo, jelikož zvítězilo ve Vítkovicích, když se o jedinou branku utkání postaral bývalý kanonýr Slavie či Brna Luděk Zelenka. „Bylo to o velké trpělivosti, hráli jsme svoji hru a čekali na příležitost. Ta přišla už v prvním poločase, ale nakonec jsme využili až tu ve druhé půli. A po vyloučení jejich hráče jsme měli i další příležitosti,“ řekl k poslednímu zápasu kouč Bittengel, jehož tým dnes čeká poslední podzimní kolo, které je zároveň jarní předehrávkou. „Po začátku, který nám nevyšel, musíme být spokojeni. Časem se vše stabilizovalo a přišly dobré výsledky a postup tabulkou vzhůru,“ zhodnotil lodivod na lavičce Dukly první polovinu sezony.

Není tak divu, že fanoušci Dukly začínají přemýšlet i o postupu mezi elitu. Tento fakt mají ve svých hlavách určitě i příznivci Čáslavi, která odstartovala do nového ročníku famózně, ale od začátku září získala na hřištích soupeřů jen jeden bod a právě díky tomu se v tabulce postupně propadá. Vše je ale stále hratelné a dnešní zisk může vylepšit pozici, na které Čáslavští přezimují.

„Náš způsob hry doma je hodně kontaktní a hodně agresivní, jenom škoda, že to nedokážeme přenést i na hřiště soupeřů, kde bych si představoval větší nasazení,“ řekl čáslavský kouč Miroslav Koubek, jehož tým by jistě rád uspěl i dnes. „Na Duklu pojedu vyhrát a zase dát gól,“ nechal se slyšet podzimní druholigový král střelců Miloslav Strnad.

Čáslavi se venku moc nedaří a není tak překvapením, že je dnes favoritem domácí Dukla s kursem 1.90 na vítězství. Remíza si můžete u společnosti bwin vsadit za kurs 3.00 rovné a vítězství hostů 4.00 rovných.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení