Štěpánek zahajuje Australian Open s chorvatským obrem Karlovičem

Úvodní grandslam sezóny je tady! V Melbourne startuje Australian Open a za úspěchem míří i čeští tenisté. Radek Štěpánek na úvod změří síly s chorvatským obrem Ivem Karlovičem, kterého po šestihodinovém maratónu porazil v loňském semifinále Davis Cupu.

Radek Štěpánek (vpravo) a Chorvat Ivo Karlovič

Jednatřicetiletý Štěpánek je v úvodu sezóny opět v dobré formě, postoupil až do finále turnaje v Brisbane. V něm karvinský rodák podlehl Američanu Roddickovi. Před rokem v Melbourne postoupil do třetího kola, kde prohrál se Španělem Verdascem.

Záhřebský rodák Karlovič je v žebříčku ATP na 35. příčce, díky svým 208 centimetrům nejvíce těží z dělového podání. Sezónu třicetiletý bomber zahájil v Dauhá, ve třetím kole jej tam vyřadil pozdější vítěz Davyděnko.

Oba tenisté se utkali třikrát, pokaždé vyhrál Štěpánek. Vedle zmíněného semifinále Davis Cupu i v roce 2004 ve Stuttgartu a o rok později v Miláně.

Vítěz ve druhém kole narazí na lepšího z dvojice Francouzů Bennetteau – Guez. V Osmifinále potom může čekat obhájce triumfu Rafael Nadal.

Na vítězství Štěpánka si můžete vsadit v kursu 1,42, na výhru Karloviče vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,46.