Živě

Úvodní grandslam v Melbourne dozná příští rok několika změn

25. července 2020 13:00 - Melbourne

Pořadatelé tenisového Australian Open plánují příští ročník úvodního grandslamového turnaje sezony s řadou opatření kvůli koronaviru. Tenisty by měla po vstupní karanténě čekat omezení mimo jiné co se týče ubytování i dopravy na kurty, do hlediště Melbourne Parku bude mít přístup méně diváků. Další inspiraci chtějí pořadatelé čerpat ze zkušeností organizátorů US Open a odloženého French Open.

 

Lee Jin-man, ČTK/AP

Podle šéfa australského tenisu Craiga Tileyho budou muset zahraniční hráči po příletu do země projít karanténou a po testech na koronavirus se ubytovat v některém z prověřených hotelů. K cestám na kurty budou muset využívat jen vyčleněné dopravní prostředky a v areálu dodržovat řadu hygienických a bezpečnostních opatření.

Hlediště budou mít omezenou kapacitu zhruba na polovinu, aby bylo možné dodržovat pravidla o odstupu. Diváci ze zámoří se zřejmě kvůli cestovním omezením na kurty nedostanou vůbec.

Australian Open se letos stihlo odehrát ještě před tím, než světové dění včetně sportu v březnu paralyzovala pandemie koronaviru. Mužský titul získal Novak Djokovič, ženám kralovala Sofia Keninová. Wimbledon byl letos kvůli opatřením proti šíření covidu-19 zrušen, French Open pořadatelé přeložili na přelom září a října, US Open se má hrát od 31. srpna.

ČTK

Časová osa: Australian Open

Filtr článků - Australian Open


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

   
  • Australian Open - ženy
  • Australian Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..