Rubriky:

Australian Open

Murray kvůli covidu možná přijde o Australian Open

14. ledna 2021 13:26 - Londýn/Praha
(Aktualizováno: 14. ledna 2021 16:34)

Bývalá světová jednička Andy Murray možná přijde kvůli pozitivnímu testu na koronavirus o Australian Open. Pětinásobný finalista úvodního grandslamu tenisové sezony nastoupil do domácí izolace a odložil plánovaný víkendový odlet do Melbourne, ale věří, že se vydá do Austrálie později a včas, aby stihl povinnou karanténu. Ze hry je kvůli nákaze už jistě Američanka Madison Keysová, která oznámila, že po pozitivním testu už se startem v Austrálii nepočítá. Turnaj začne 8. února.

 

Kin Cheung, ČTK/AP

Tenisté musejí na australském území před grandslamem strávit v karanténě dva týdny. Třiatřicetiletý Brit přitom právě kvůli obavám z nákazy zrušil start na turnaji v Delray Beach na Floridě, aby minimalizoval riziko. Covidu-19 se však nevyhnul.

Trojnásobný grandslamový šampion se cítí po zdravotní stránce dobře. Karanténu tráví v Londýně. Protože je v žebříčku až na 123. místě, dostal pro hlavní soutěž v Melbourne divokou kartu.

Rovněž Keysová měla pozitivní test těsně před cestou, místo plánovaného odletu nastoupila do domácí izolace. "Jsem velice zklamaná, že nebudu moci v příštích týdnech hrát. Zvlášť když vím, jak jsem v přípravě tvrdě trénovala a kolik úsilí australští pořadatelé dali do toho, aby se turnaj mohl uskutečnit," napsala Keysová na twitteru.

ČTK

Časová osa: Australian Open

Filtr článků - Australian Open


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.

Podsekce:

   
  • Australian Open - ženy
  • Australian Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..