Pro očkované tenisty chystá Australian Open volnější režim

1. září 2021 11:33 - Melbourne

Tenisté očkovaní proti koronaviru budou mít na Australian Open, které se uskuteční příští rok v lednu, volnější režim. Oznámil to ministr sportu státu Victoria Martin Pakula.

 

John Minchillo, ČTK/AP

"Nevím, jestli budou pravidla tak přísná, že vás bez očkování nepustí do Austrálie," citovala Pakulu agentura AP. "Jedno vím ale jistě. A to, že pravidla pro hráče s očkováním a bez budou výrazně rozdílná," dodal.

Konkrétní opatření proti šíření nákazy covid-19 zatím pořadatelé Australian Open neoznámili. "Už brzy o nich informujeme ATP i WTA. A myslím, že by bylo moudré, kdyby se hráči před cestou do Austrálie očkovali," uvedl Pakula.

Na probíhajícím US Open musí mít všichni návštěvníci starší dvanácti let za sebou alespoň jednu dávku vakcíny. Pro hráče a hráčky ale povinné očkování neplatí. Podle informací ATP a WTA počet očkovaných tenistů lehce přesahuje 50 procent.

ČTK

Časová osa: Australian Open

Filtr článků - Australian Open


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • Australian Open - ženy
  • Australian Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..